Volgens Avaghon is een 28" wiel met Rohloff even sterk als een 28" wiel met derailleur en 48 (of 46? wat is de standaard?) spaken.
Ik geloof dat 26" wielen sterker zijn, maar bij Avaghon hadden ze ook een goed praatje:
de nippel van de spaak loopt bij normale dubbelwandige velgen door deze 2 wanden. Hierdoor komt de nippel al in een bepaalde richting te staan waardoor er een klein knikje onderin de spaak komt, die uiteraard niet in precies dezelfde richting staat als de nippel (ben ik te volgen?).
Hun, van Avaghon, velgen zijn ook dubbelwandig, maar de buitenste is extra stevig waardoor de nippel maar door 1 wand hoeft en dus de richting van de spaak volgt.
Misschien geldt de theorie dat 26"wielen sterker zijn (qua spaakbreuk) niet voor Avaghon wielen??
Ik vond de 28 "grote wielen wel stoer.
Nog een vraag: ik ben (bijna) 1.90 lang en heb een framemaat nodig van 64 cm. Avaghon is de enigste die dit op Tandems verkoopt. Of zouden 55 cm frames ook passen, zoals Rose en Santos mij vertellen?
Jw