Het hangt natuurlijk erg van de omstandigheden af. Als je naar dunbevolkte streken gaat met een ruig klimaat, dan heb je al gauw flink wat nodig. Op andere plekken kan het veel minder zijn. Het hangt ook van het gezelschap af: ga je met zijn tweeen dan kun je kookspullen, gereedschap, zaklamp, ehbo etc goeddeels delen. Een tweepersoonstent is ook per persoon lichter dan een vergelijkbare een persoons (en toch comfortabeler).
Ga je zoals ik met een gezin, dan draai je als ouders toch al gauw op voor het merendeel van de bagage. Zo hadden mijn vrouw en ik afgelopen zomer in Frankrijk toch elk ruim 30 kg.
Als je in je eentje gaat naar niet al te woeste plekken dan moet een kilo of 15 goed mogelijk zijn. Onze Jim vd Berg heeft meestal zo'n 13 kilo, maar daarvoor heeft hij wel wat speciale spullen moeten kopen. Kijk maar eens op zijn site.
Als je kans ziet zo heel weinig mee te nemen, dan komt daar nog het extra voordeel bij dat je geen voortassen/drager nodig hebt, en dat scheelt alleen al weer ruim 2 kg. Lichter rijdt wel erg veel lekkerder.
Ik denk dat je vraag dus in feite gaat om de vraag of er nog handige tips zijn. Hier bijvoorbeeld:
http://www.ultralightbackpacker.com/index.html
http://www.ultralightbackpacker.com/snowcamping.html
Je zou het proces in drieen kunnen opsplitsen:
1 overbodige zooi thuis laten. Veel mensen hebben uit gewoonte/traditie veel zooi bij zich.
2 kleding. Je hebt minder nodig, en kunststof is makkelijker en lichter. Begin maar eens te wegen wat je in de kast hebt liggen. Het ene hemd kan wel twee keer zo zwaar zijn als het andere. En dure kunststof outdoor shirtjes zijn niet echt veel lichter dan een dun 70% polyester overhemd met korte mouwen van een tientje. Er zijn van kunststof heel lichte lange broeken.
3 als laatste en duurste zou ik ook naar je uitrusting kijken. Een goedkope kunststof slaapzak weegt al gauw 2kg, en is niet eens warm maar wel immens groot. Luxe donzen slaapzakken zijn er afhankelijk van het temperatuurbereik van 500-1000 gram (of meer voor heel extreem gebruik). Het zijn ook heel kleine pakjes (zodat je misschien de dure zware voortassen kunt ontlopen).
Kooktoestellen voor een persoon zijn een compromis. De echt lichte gevalletjes zoals de MSR pocket rocket (gas) of de Clikstand (spiritus)
http://www.clikstand.com/home.htm leveren allemaal wel wat functionaliteit in ten opzichte van multifuel branders als de Optimus Nova etc. Die laatste zijn ook efficienter, dus voor lange tochten toch te verkiezen.
Er zijn heel lichte eenpersoons tenten. De kampioen is de Terra Nova Laser van ongeveer een kilo, maar die is mij wat te basaal. Ik zou zelf voor de Hilleberg Akto gaan van ongeveer 1,5 kg. Een heel goedkope manier om grammen te besparen is Tyvek als ondergrondzeil.
Succes,
Wim