Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Fietskar (wielbevestiging) - Forum Wereldfietser

Fietskar (wielbevestiging)

Onze vorige fietskar hebben we weggegeven omdat hij te veel plaats innam. Nu kom ik deze kar tegen: http://makezine.com/projects/origami-fo ... e-trailer/.
Lijkt me handig voor de hele enkele keer dat ik wat groters heb te vervoeren dan in mijn fietstassen past. Ik vraag me bij dit ontwerp af of de bevestiging van de wielen, twee bouten in plywood, wel goed doordacht is. Er is hier vast wel iemand die meer verstand van dit soort dingen heeft dan ik en die mening ook wil delen.
Omdat de wielen eraan vast zitten is dat zo te zien niet kleiner, wel een stuk goedkoper.

Een Cyclone/Nomad flatbed/Carrie freedom/Roland Carrie S zal in de praktijk kleiner zijn omdat de wielen eraf kunnen. Sterker nog, compleet gedemonteerd is mijn Cafrie M Big ook makkelijk weg te stouwen omdat hij in onderdelen uit elkaar gaat en de bodem maar een cm of tien breedis en dus tegen de muur kan.

Los van de prijs is zelf bouwen natuurlijk veel leuker 8)

Oh en als je een goedkope goede trailer zoekt kan je ook kijken naar een Oxtail. DIe zijn niet duur, erg compact en rijden fijn. Dat is wel een eenwieler met bijbehorende voor en nadelen.

http://www.oxtailbicycletrailers.com/trailers.html

Daar kan je gewoon een flinke (curver) box op knopen.