door
sont » do 16 dec, 2004 15:22
Ikzelf maak nu een paar jaar gebruik van de Primus Multi/Omnifuel en deze zeer vaak gebruikt. De Primus bevalt me uitstekend. Normaal gesproken kook ik op wasbenzine, verder ook gasblikjes, terpentine, autobenzine & Coleman Fuel gebruikt. Gasblikjes en wasbenzine zijn het meest te prefereren. Gasblikjes zijn duur maar schoonst en het best voor koken in tent (gevaarlijk dat wel), wasbenzine is goedkoop.
De brander is laag waardoor er niet een hele kookstellage ontstaat die snel dreigt om te kieperen. Het gedeelte waar de pan op staat is breed uitgevoerd met goede ribbelranden. Brander heb ik in al die tijd pas 2 keer schoon hoeven te maken (sproeiertje verstopt, relatief simpel te reinigen). Enigste kwetsbare is het viltje op de bodem van de brander die bij te ruig schoonmaken kapot kan gaan, goedkoop te vervangen voor euro of minder.
De brander geeft veel hitte af, vlamregeling met name met vloeibare brandstoffen behoeft in het begin enig oefening. Sudderstand werkt overigens niet altijd helemaal optimaal. Als laatst kun je de brander zeer mooi schoon branden doordat je het laatste restje brandstof uit de brandstofslang ook kunt opbranden, waardoor je de brander weer goed in kunt pakken zonder kans op benzine-lekkage of dergelijke bij de rest van je bagage.