Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Raad plaatje! - Pagina 1863 - Forum Wereldfietser

Raad plaatje!

37824 berichten
Martin E. van Doornik schreef:
zo 18 mei, 2025 12:19
We gaan nu weg voor een voorstelling van Malle Babbe.
Oei dat wordt een boeiend uitstapje :lol:
https://maps.app.goo.gl/4qgi2mTSkaznW6c2A?g_st=ac
Als dan niemand een antwoord geeft.
Ja, ein-de-lijk gevonden. Ik dacht dat zo'n beetje boerderij in het Groene Hart of in Groningen makkelijker en sneller gevonden zou worden, maar Twente is blijkbaar moeilijker.
De volgende is voor jou.
Ik heb wel een kwartiertje gebladerd hoor, boerderij cultureel erfgoed Twente erve Enschede Almelo etc, maar leverde niet echt wat op.

Poppink, als je het nu niet vanzelf zou weten, welke zoekterm was dan de gouden tip?
Achtertuin.
Dit type boerderijen past bij Noord Twente.
Daarnaast de overduidelijke aanwijzing van Martin.
Ik had hem gelijk al gevonden naar heb gewacht op andere titelkandidaten.
20250519_182105_001.jpg
Voor de verandering maar eens een plaatje uit Twente.
Er staat 1 aanwijzing op het plaatje en ik heb al veel eerder een plaatje op 100 meter afstand van hier geplaatst.
In het Twickelerbos, neem ik aan?
Martin E. van Doornik schreef:
ma 19 mei, 2025 22:22
In het Twickelerbos, neem ik aan?
Verkeerde aanname.
Het enige wat ik zie is dat groene Opengesteld-bord en van zulke open plekken in het bos zijn er honderden van in Twente. Die rijen met jonge aanplant staan zeker nog niet "gefotografeerd" op satelliet.
Vorige plaatje van Martin had ik niet op gezocht want ik was een weekend weg. Nieuwe plaatje van Poppink wel poging gedaan maar net als Martin zie ik de aanwijzing denk ik over het hoofd. Groene bordje Opengesteld staat overal en geeft aan dat je vrij mag wandelen. Verder de rij jonge bomen maar ja, zegt me zo ook niks. Als het bij een recent plaatje vlak in de buurt is zou het in Boekelo kunnen zijn, maar daar geen streetview kunnen vinden helaas.
Links staat een monumentale eik, ook geprobeerd.... en dan die boel stokken links van het midden, op het grasveld?
Als Poppink zegt dat die 100 meter is genomen van zijn (laatste?) raad plaatje, was daar het Stiftskerkje van Weerselo, zie "door Poppink » vr 09 mei, 2025 19:48", maar ik zie op Satelliet daar geen zware bossen in de buurt. Ook te weinig zware bossen bij de sluis van Delden, zie "door Poppink » vr 09 mei, 2025 12:28". Dat wordt nog meer foto's achteruit opzoeken....
100 meter van die tunnel bij Wierden (door Poppink » vr 25 apr, 2025 09:34) ook niet.
Die vorige plaatjes had ik ook al bekeken en zelfde gedachten Martin.
Enigste plaatje zou die in Boekelo kunnen zijn. Alleen kan ik streetview dan niet vinden, maar de situatie kan iets gewijzigd zijn want streetview is van 2009. Het zou dan hier kunnen zijn: https://www.google.com/maps/place/Teesi ... FQAw%3D%3D

zo niet dan hoop ik dat Poppink nog verdere aanwijzing heeft :lol:
Volgens mij heb ik hem gevonden, de hertmerweg vlakbij Weleveld:

https://maps.app.goo.gl/QRMynUR4bzyL32nCA
Potjandorie!
Dát is knap!
Links onder de boom staan 2 wolven.
Ik wilde er al weer heen fietsen om die beesten duidelijker op de foto te zetten.
Je was me voor.
En ik maar lang zoeken naar "kunstwerken in Twente" of "kunst op landgoed Twente" maar er kwam niks uit. Daarmee bedoelde ik die groep stokken die in het midden een soort kronkel hebben.
De cortenstalen wolven links onder de boom zijn niet erg scherp op het raad plaatje, veel te onherkenbaar. Dacht ik een bruin dakje van een hokje of zo.
Martin E. van Doornik schreef:
wo 21 mei, 2025 22:53
En ik maar lang zoeken naar "kunstwerken in Twente" of "kunst op landgoed Twente" maar er kwam niks uit. Daarmee bedoelde ik die groep stokken die in het midden een soort kronkel hebben.
De cortenstalen wolven links onder de boom zijn niet erg scherp op het raad plaatje, veel te onherkenbaar. Dacht ik een bruin dakje van een hokje of zo.
Als je op de satelliet view een beetje inzoomt zie je dat er een soort van laan lijkt te hebben bestaan naar waar er ooit een kasteel of iets dergelijks moet hebben gestaan.
Om de plek te vinden ben ik de geplaatste afbeeldingen van Poppink nagegaan. Bij een post van een jaar geleden zag ik een afbeelding met veel gelijkenissen. Op google maps vervolgens de weg afgelopen en bingo. Hierbij de volgende
319ef587-f48e-4133-90e0-c41b76deee63~1.jpg
Ervoor staat een Lancia Fulvia Coupe 1600 (productiejaren 1970-'73) met de oude zwarte Franse nummerplaat uit Parijs. Van dit model zijn er maar 3.690 exemplaren gebouwd, zeldzaam dus. Maar dat is natuurlijk geen aanwijzing, behalve het land.
Gezocht met "Petites églises romanes en France" op Google afbeeldingen en na een paar minuten scrollen gevonden:
https://structurae.net/en/structures/eg ... -l-arconce
Streetview:
https://www.google.nl/maps/@46.3382973, ... FQAw%3D%3D
met toevallig dezelfde Lancia erop!
Goed gevonden Martin! De volgende is weer voor jou.
Dank je Bushwick en hier is de volgende, weer maar eens een (deel van) kerk:
DSC08789.JPG