YvonneS schreef: ↑wo 10 apr, 2024 15:10
Dank voor de tips, misschien maak ik mij ook wel meer zorgen dan nodig is. Ik ga dit weekend lekker fietsen en hoop natuurlijk op géén lekke band (is mij nog maar één keer voorgekomen *fingers crossed).
Goed dat je voorzichtig te werk gaat, maar het stelt niet zo veel voor (tenzij je een tandem hebt of een elektrische bakfiets van 60kg). Gewoon je fiets op zijn kop zetten (eerst even je bel wegdraaien), bij voorkeur op gras. Je kunt de fiets bij een poot van de voorvork en de buis onder het zadel oppakken en zo makkelijk draaien. Ik ga er vanuit dat je de fiets ook op zijn kop hebt staan wanneer je het wiel eruit haalt? Wel zo makkelijk! Als je hem rechtop op de grond laat staan zonder wiel loop je kans om je voorvork of frame achter te beschadigen of spatbord te verbuigen.
Zou me niet al the druk maken om de remblokken. Als je maguras of schijfremmen hebt dan zullen ze door de hydraulische druk naar elkaar toe bewegen. Maar zoals eerder genoemd kun je deze vrij makkelijk terugduwen mochten ze dichter bij elkaar komen.
Oh, en een tip voor het plakken van je band, wanneer je het lek hebt gevonden in de binnen band, en je zoekt de oorzaak in de buitenband (anders loop je de kans dat je vers geplakte band vervolgens weer lek gaat), ben dan voorzichtig met je vingers door de band heen halen. Je zult niet de eerste zijn die het op gevoel doet en zijn vingers openhaalt aan een scherp stukje glas of spijker dat nog in de buitenband zit.