door
Huib2 » ma 25 aug, 2025 21:09
tuanis schreef: ↑do 07 aug, 2025 20:39
Huib2 schreef: ↑di 05 aug, 2025 10:16
Knap, dat het je gelukt is 50mm banden aanloopvrij te monteren! Ik ben op mijn Koga Randonneur niet verder gekomen dan 42mm en dat is al uiterst krapjes bij de spatborden. Bij regen en modder begint het af en toe te schuren. Deze fietsen stammen allemaal uit de eerste jaren van dit millennium en zijn ontworpen voor 37mm banden.
Wat kan er max in qua breedte in een bv een Koga Terraliner uit 2005-2010 zonder dat ik iets aan de spatborden doe?
Is dat 37mm of 42mm?
Mijn ervaring is dat 37mm altijd past, maar dat 42 mm uiterst krap is. En dan hangt het net af van het type band, wel/geen profiel, en hoe krap je spatborden gemonteerd zijn.
Hou je van veilig, kies dan voor 37mm. Hou je wel van een paar uurtjes prutsen en afstellen, dan kun je de gok wagen en wat breders proberen, met het risico dat je het net niet aanloopvrij krijgt.