Ik heb in '92, '93 en '95 in Griekenland gefietst, 4 reizen waarvan 3 in de zomer, alles samen een goeie 9000km. Uitsluitend vasteland. De eilanden leken mij niet te doen in de zomer met al die toeristen

. Ik heb vermoedelijk meer gezien van Griekenland dan de meeste Grieken zelf

, van alle uithoekjes in de Peloponnesos tot de grens met Albanië (Prespameren), Thrakië (Bulgaarse grens) en zelfs een kort uitje net over de Turkse grens (Adrianopolis).
Het voordeel in Griekenland (vasteland) is dat de kust (en de verkoeling) nooit echt veraf zijn, eigenlijk zou je kunnen zeggen dat de landscapes daar "seascapes" zijn. In het Pindosgebergte is er ook meer groen (en dus verkoeling). De Thessalische vlakte (de rit van Lamia naar de Meteoren) was wel 2 jaar op rij een beproeving : zo vlak als de polders maar ontieglijk heet.... dat was effe verstand op nul en blik op oneindig.
En oh ja, het helpt als je een mondje Grieks spreekt. Niet om grote conversaties aan te gaan, maar het opent soms de deuren in dorpjes waar ze amper buitenlanders zien.