Additionally, paste this code immediately after the opening tag: wiel sterk genoeg? - Forum Wereldfietser

wiel sterk genoeg?

Afgelopen vakanties had ik met mijn Gazelle Medeo zeer regelmatig een slag in mijn wiel als ik met beladen fiets door een kuiltje reed. Voor komende fietsvakanties heb ik een 2e hands Koga Traveller uit 2006 gekocht. Hierop zitten:

Velgen: Koga KM21 622-21 36H Black V-brake
Spaken: Sapim Leader 2x36

Kan ik er vanuit gaan dat deze wielen sterk genoeg zijn voor mij (77kg) en mijn bagage (ongeveer 20kg, waarvan 1/3 voor en 2/3 achter) of kan ik beter een aanpassing doen?

groet, Eric.

Je mag aannemen dat dit wiel veel beter is. Wat je nog kunt doen (dat is neem ik aan wat je wilt weten) is allereerst dat je een goede fietsenmaker de spaakspanning laat controleren. Slappe spaken zijn funest. In de tweede plaats kun je als je nieuwe banden nodig hebt een maatje breder kiezen (als het past, maar meestal is dat wel zo).
Wim