Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Eerste fietsvakantie in Europa, tips gezocht (en wat mag ik - Pagina 2 - Forum Wereldfietser

Eerste fietsvakantie in Europa, tips gezocht (en wat mag ik

Carl schreef:
vr 06 mar, 2026 08:16
Tussen de regels door lezen: ik heb er een beetje de pest aan dat er op een fietsforum zo vaak autogebruik verondersteld wordt.
Je kan je toch ook met je fiets aan boord laten rijden door een buschauffeur of machinist, laten varen door een schipper of laten vliegen door een piloot. Of combinaties....

Net welke afweging iemand maakt, en wat mij betreft allemaal prima.
Voor twee weken is de Hanzefietsroute tot pakweg Stralsund/Rügen ook erg leuk en dan met de trein terug: https://www.europafietsers.nl/fietsrout ... ietsroute/
Hoi,
Ik zie dat er al heel veel goede tips zijn gegeven :) ikzelf heb vorig jaar mijn eerste buitenlandse fietsvakantie gemaakt via Wielerbus.nl. Dat was heel fijn voor een eerste kennismaking in de bergen en langere tochten te fietsen. Met de bus zijn we naar Girona gegaan en je fietst staat netjes in een kar tussen kussentjes en dekens, super leuke routes gefietst de ene wat langer dan de andere. Ik zag op de site dat ze voor dit jaar ook een etappereis op de site hebben staan van Praag naar Valkenburg. Die heb ik voor dit jaar op het oog :D nog wel een beetje trainen.
Veel plezier met het zoeken van je reis :D
Mijn eerste fietsvakantie ooit was de groene route naar de middelandse zee. Prima route qua niveau, afwisseling, en echt vakantie!
Of gewoon de Rijn of Maas volgen tot je er genoeg van hebt. Mijn eerste reis was van de Elzas in Utrecht (een straat) naar de Elzas in Frankrijk en terug. En het was fantastisch. Bossen, oude steden, een hoop campings, redelijk plat, leuke mensen.
En toen ik twee jaar later een rondje Nederland deed (kon niet te ver van een Nederlands ziekenhuis fietsen) heb ik me ook enorm vermaakt. Veluwe+Drenthe is onderschat en je moet toch ooit een keer over de afsluitdijk gefietst hebben..
Of fiets naar de VennBahn, waarover al een hoop geschreven is op dit forum. Het is niet voor berggeiten, maar echt prima als een eerste reis. Dan kan je gelijk even de Ardennen proberen, bekijken hoe goed je bent met echte (korte) hobbels.
Ik heb de andere reacties niet gelezen dus misschien dubbel.

Je vroeg wat mensen onderschat hadden. Wat ik zelf vooral niet moet vergeten als ik buiten Nederland fiets, is dat de afstanden vaak groter zijn voordat je weer wat tegenkomt waar je bijvoorbeeld water kunt bijvullen of weer wat te eten kunt kopen. Of waar je kunt slapen. Nederland is zo dicht bevolkt dat je altijd wel dichtbij een supermarkt of café bent, of een fietsenmaker of plek waar je even wat gereedschap kunt lenen. In het buitenland moet je meer rekening houden met wat je zelf al bij je hebt, echt genoeg water en eten, en gereedschap, en een powerbank.

Vooral in Frankrijk moet je goed rekening houden met de sluitingstijden van cafés en restaurants, tussen 15 uur en de avond is veel dicht.
En in Spanje buiten de steden ook wel.

Over Denemarken wordt vaak gezegd dat het "lekker plat" is, nou echt niet. Vooral de eilandjes zijn hartstikke heuvelachtig maar ook de weg naar Mønsklint bijvoorbeeld. En ik had vrijwel elke dag windkracht 5-6 in Denemarken.

Je zei dat je door de bomen het bos niet ziet, maar je hoeft natuurlijk niet alles binnen een jaar te doen. Je hebt hopelijk nog een heel leven voor je. Dus kies gewoon wat jou nu het leukst lijkt en volgend jaar (of over een paar maanden) weer wat anders.

Zelf ben ik erg gecharmeerd van het Ruhrgebied, groener dan je zou verwachten, veel gave oude industrie met nieuwe bestemmingen zoals musea en cafés en conferentiecentra, of waar je helemaal op mag klimmen (te voet), en her en der ook schattige stadjes met vakwerkhuizen zoals Kettwig en Hattingen. Je kan het aan elkaar knopen met de Rijnroute of met diverse PanoramaRadwege in de regio, die wel heuvelachtiger zijn, zie bijvoorbeeld mijn (gravel)achtje rond Wuppertal en Essen: https://obertop.wordpress.com/2025/06/2 ... many-2025/

Op mijn website kom je ook andere fietsvakanties tegen, door Denemarken, en langs de Loire met gravel-uitstapjes in de heuvels naast de Loire, enzovoorts.

Veel plezier!
Mijn eerste fietsvakantie was met een stadsfiets met drie versnellingen naar Metz en terug. Dat betekende op venijnige Ardennenklimmetjes vaak lopen en naar beneden oppassen met het warm worden van de achteruittraprem. Allemaal niet ideaal maar het kon wel!

Nu met veel beter materiaal is een hoop ongemak verdwenen, maar bedenk ook goed dat met dure spulletjes niet evenredig meer reisplezier komt.