Terwijl de meeste fietsongelukken toch in de stad plaatsvinden.
Additionally, paste this code immediately after the opening
tag:Je mag een mening hebben maar op feiten is het niet gestoeld. "Recent evidence summarized by this literature review suggests that helmeted patients do not have better relative clinical outcome and protection against concussion than unhelmeted patients." Bron.
Dan wordt het natuurlijk interessant om te weten: geldt dat voor helmen in het algemeen (volgens de samenvatting waar dit onderzoek over gaat) of ook specifiek voor fietshelmen? En hoe zit het met ander hersenletsel, bij fietshelmen?
Kan wel zo zijn......, hieronder twee foto's.
Stelling: ieder willekeurig standpunt in deze discussie kan met een of meer wetenschappelijke artikelen worden onderbouwd.
Misschien, maar dat zie ik niet in deze discussie. Het zijn met name de tegenstanders die wijzen op data en uitkomsten van onderzoek, de voorstanders komen vooral met anekdotisch bewijs en meningen.eindgebruiker schreef: ↑di 22 apr, 2025 20:08
Stelling: ieder willekeurig standpunt in deze discussie kan met een of meer wetenschappelijke artikelen worden onderbouwd.
Maar het dragen van een helm dus ook niet. Dat is nou precies het punt.Shorttrack schreef: ↑di 22 apr, 2025 23:46Het wetenschappelijk onderzoek en de feiten die de tegenstanders voorleggen zullen er niet voor zorgen dat een zwaar letsel aan het hoofd vermeden wordt bij een aanrijding of ongeluk.
(...)
En voor de goede orde: ik ben niet tegen veiligheid, maar fietsen is van zichzelf gewoon al heel veilig. Veel veiliger dan sommige andere activiteiten waarbij we er niet aan zouden denken om een helm op te zetten:We found no significant relationship between bicycle helmet use and (reduced) risk
of TBI (Traumatic Brain Injury - n-f) when bicyclists were involved in MVCs (Motorized Vehicle Collisions - n-f).
Inderdaad. Ik denk dat wij diep in ons hart allemaal wel weten wat de basis is in deze discussie:
Uit hetzelfde stuk(daar begint het zelfs mee):
History and the scientific literature exhibit that helmets continue to be the primary and most effective prevention method against traumatic brain injury (TBI)
Ach, dat kan, maar het hoeft niet de regel te zijn. Mijn moeder heeft haar hele leven gefietst, toen dat qua bewegen wat minder werd een elektrische fiets aangeschaft, en daar(door) fiets ze nu alweer twaalf jaar gewoon verder (is nu 85). Snelheid zo’n beetje 17 km per uur max.Grandonneur schreef: ↑wo 23 apr, 2025 09:31Je wordt ouder en/of om welke reden dan ook wil het fietsen niet meer zo. Daarom duik je op een veel zwaardere en snellere fiets het verkeer in. Veilig ja of nee?
Speeder300 schreef: ↑wo 23 apr, 2025 07:52De groep mensen die a.g.v. hun mening nu op de fiets een helm draagt wil dat misschien met geen, lichte, of ietwat meer dwang ook een beetje uitdragen naar andere mensen (...)
Verse bekeerlingen zijn het ergste.stelvio73 schreef: Het lijkt zo wel een discussie over het wel/niet bestaan van god(en) en de religieuze dwang die daarmee gepaard kan gaan.
Correct. Ik wil gewoon in een polootje en korte broek kunnen fietsen.Speeder300 schreef: ↑wo 23 apr, 2025 07:52(...) en de groep mensen die nu géén helm draagt op de fiets is bang dat het op den duur verplicht wordt zodat ze dan niet meer conform hun eigen mening uitgedost op hun fiets zitten. Toch?