Hallo, ik ben helemaal nieuw hier en hoop dit jaar eerste fietsreizen te doen. Wat is het minimale aan verlichting om mee te nemen? Is een goede hoofdlamp voldoende? Ik denk daarbij aan tunnels en bij de tent. Het stuur is aan de bovenkant waarschijnlijk redelijk volgebouwd en mogelijk komt een stuurbevestigd lampje niet boven de voortas uit.
Hallo Pierre, allereerst: welkom.
In de meeste landen is het (in ieder geval zo doe ik het) voldoende om in Nederland legale verlichting te voeren.
Wat mij betreft betekent dat dus: geen knipperlichten, geen hoofdlamp, en wit/geel aan de voorkant en rood aan de achterkant.
Ikzelf gebruik een voorlamp die laag (dus onder de stuurtas) gemonteerd is, vlak boven het spatbord.
Op die manier heb ik goede verlichting op de straat naar voren, en tegelijk heb ik het stuur vrij voor telefoon, stuurtas etc.