Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Rondje oosten, onmeunig mooi - Forum Wereldfietser

Rondje oosten, onmeunig mooi

Het complete artikel vind je hier. https://www.marcolisettesport.com/singl ... eunig-mooi. Kan helaas niet alle foto's hier plaatsen. dat laat het forum niet toe.
Driedaages fietsavontuur in NL.


Rondje oosten, onmeunig mooi

Vliegende wolken over strak geschoren groen landschap of donkere bossen met ritselende kevertjes. Welkom in Nederland. Fietsland. Volgens ons moet je niets anders in Nederland doen dan met je kop in de wind staan. Lucht snuiven en trappen. Geen moeilijke gesprekken over politiek of geloof. Tegenwindfietsers zijn allemaal gelijk. Die willen allemaal een beetje pijn leiden, allemaal even de benen laten spreken. Benen die vol lopen met een leeg gelopen hoofd. Heerlijk.

En om alles nog eenvoudige te maken nemen we dit keer niets mee. Nou ja, bijna niets. Twee kleine tasjes, meer niet. Geen ingewikkelde camera uitrusting met dito drone. Geen expedities tentjes met overlevings voedselpakketten. Geen survival kleding. Niets van dat alles.
Een fietsbroek, een shirtje, stukje zeep en een oude leger bivakzak die ons de nacht door moet helpen. Stukje canvas tussen ons en de buitenlucht. Meer niet.
En ook dat is heerlijk.
Leve het minderen.
Nog meer thuis laten.

Vanaf het midden van het land fietsen we naar Hellendoorn. Bossen, landbouw, dorpjes en weer bossen. Onderweg een fietsende Amerikaan ontmoet die de guts heeft om Amsterdam te verlaten om op zoek te gaan naar het echte Nederland (sorry Amsterdamse vrinden). En dat vind je natuurlijk in het oosten, zoals alle wijsheid.
Waar het leven net ietse pietsie langzamer gaat en de grondprijzen een heel stukje lager zijn. In gedachte hebben we in een van de dorpjes ons kasteel al gebouwd. Reistijd naar werk is nog wel een dingetje.
Vanaf Hellendoorn langs familie in Vilsteren, schampend langs de meest favoriete provincie van Nederland, Drenthe. Dan naar Flevoland, door naar het plaatsje Dronten.
Tja, en hier komen we elkaar tegen.
Lisette is voor Kampen en ik voor Dronten.
Wat heb je nou aan Kampen. Oud stadje met leuke straatjes. Neem dan Dronten! Nieuw, opgeruimd, waar de wind doorheen waait en het stof nooit neerdaalt.
Halverwege de dijk naar Urk twijfelen we nog even. Maar de wind beslist. Het is Dronten geworden.

En het mooie van Dronten is, je moet er ook weer weg. En op Flevoland is de wind stevig en altijd tegen. Zo hoort het. Een fietser die in de Flevopolder met meewind heeft gefietst is nooit op Flevoland geweest. Lange rechte wegen en de wind vul op de kop. Zo hoort het.
Het moet pijn doen.

En via de Blaricumse Porsches en de Larense omgebouwde boerderijen komen we uiteindelijk gewoon weer terug in de echte bewoonde wereld. Het mooie zonnige Krimpen aan de IJssel.
Mooi er weg te gaan en mooi om er weer te komen.


201806 RondjeOost 019.jpg
In plaats van foto's uploaden kun je ze vanaf je eigen website opnemen (URL van de foto plakken met de Img-knop):

Afbeelding
Altijd lekker om te buffelen in NL :) Hoeveel km weggetrapt?

Toch een foto van boven, en dat zonder drone? Uitkijktoren in de buurt ;)

De RaceLites: eigen collectie of ff geleend? Heb er toentertijd wel over nagedacht er één aan te schaffen maar als "complete" reisfiets vond ik ze wat te beperkt.
Rond de 300. RaceLite is inderdaad van onze eigen collectie. Hebben we al heel wat jaren. Mooie tochten mee gemaakt. Is inderdaad geen 'complete' reisfiets. Tenzij je licht wilt bepakken. Maar voor een jaar fietsen is 10 kilo toch wat mager. Wel een prima racefiets plus.
Drone thuis gelaten. Heb altijd een haat-liefde verhouding met dat ding. Het resultaat is leuk maar het kost best wel wat moeite om een mooi beeld te krijgen. Je kent het wel. De mooiste plekken kosten vaak best veel moeite en energie om er te komen en om dan in de bloedhete zon met de drone in de weer te zijn test wel je geduld 8) . Maar van de andere kant is het soms ook weer schitterend,
Fotografie gaat dan net iets sneller....hoewel, soms ook niet :lol: ......tja, alles wat leuk is kost uiteindelijk tijd.

Dit keer een mooie uitkijktoren. Naar boven rennen, klikken en weer naar beneden rennen. Meer was het niet.
Leuk geschreven. Ik heb het verslag met plezier gelezen!