Additionally, paste this code immediately after the opening tag: verstevigen van tarp - Forum Wereldfietser

verstevigen van tarp

Hallo,

Wij hebben een vierkante tarp welke wij bij voorkeur op 1/3 van het oppervlak willen bevestigen aan de tenstokken. Echter zitten er alleen gaatjes voor de tenstokken op de helft van de tarp. Daar is het ook wat verstevigd met extra materiaal en ook de dubbele zoom loopt over de lengte van het doek. Nu ben ik voornemens de tarp op 1/3 te verstevigen op een vergelijkbare wijze. Het blijkt lastig want ik ben al bij twee specialisten geweest die mij niet konden helpen. Een had niet de juiste machines en de ander zei dat ze het niet waterdicht kon maken omdat dit normaal in de fabrieken gedaan werd. Alleen zie ik op internet diverse materialen als seamgrip en tape dus lijkt het mij dat het mogelijk moet zijn.

Wellicht zijn hier mensen met ervaring die mij kunnen adviseren. Ik zou graag iets meer zekerheid willen hebben voordat ik ga lopen naaien in mijn tarp, heeft iemand eerder iets vergelijkbaars gedaan?

foto 1: de zoom zichtbaar waar de twee doeken van de tarp aan elkaar genaaid zijn, het ringetje met verstevinging
Afbeelding

foto 2: de tarp op 1/3
Afbeelding
bedankt
luchtfietser schreef:
foto's"

deze zijn te groot om te plaatsen, ik probeer ze later toe te voegen als ik weet hoe


bedankt
Foto's plaatsen: http://www.wereldfietser.nl/phpbb/viewt ... f=6&t=8871

Met je andere vraag heb ik geen ervaring, maar je zou Tear-aid kunnen gebruiken als versteviging.
Ik weet niet van wat voor materiaal de tarp gemaakt is. Maar voor zover ik weet en ervaren heb heb je geen speciale machine nodig.. Ik heb mijn bivakzak/binnentent van silnylon/tyvek/ muggengaas en mijn tarp met de gewone naaimachine gemaakt en extra dik garen, gewoon uit de naaiwinkel. Alles waterdicht gemaakt met verdunde siliconenkit uit de doe bouw markt. Een tubetje seamseal werkt ook.
Voor de andere gecoate stoffen zou je op
http://www.extremtextil.de/catalog/
kunnen kijken voor het juiste tape om af te plakken,
maar ook voor andere materialen.

http://ivovanmontfort.blogspot.nl/
http://www.hiking-site.nl/prikbord/inde ... -maken.16/
op deze 2 links vind je vast meer info



je kan ook gewoon een extra ring erin slaan, maar ik stopte de tent stok gewoon in de lus.
seamseal is alleen voor siliconen gecoat nylon.

Afbeelding
Afbeelding
luchtfietser schreef:Wellicht zijn hier mensen met ervaring die mij kunnen adviseren. Ik zou graag iets meer zekerheid willen hebben voordat ik ga lopen naaien in mijn tarp, heeft iemand eerder iets vergelijkbaars gedaan?
En als je het zelf niet goed aandurft (je had niet voor niets al twee specialisten benaderd, denk ik) eens bij Tatteljee informeren?

Carl