Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Alpe Adria Radweg: van Salzburg naar Grado (Italie) - Forum Wereldfietser

Alpe Adria Radweg: van Salzburg naar Grado (Italie)

Voor mensen die nog een late beslissing willen maken: ik ben net terug van de Alpe Adria Radweg: 410 km van Salzburg naar Grado aan de Adriatische Kust.

Een fraaie en veelzijdige fietsroute. Je begint in de barokstad Salzburg, volgt de Salzach, de Drauradweg en fietst over een voormalige spoorweg in Italie. Géén groene tunnel, maar meer een langgerekt balkon met fraaie uitzicht.
Het hoogste punt is bij Boeckheim op 1100 meter. Je gaat daar een stukje met de trein door de Tauerntunnel en daalt dan af naar de Drau in Karinthie. De klim naar Italie is een makkie. In Italie klim je nog even en dan daal je af naar Udine. In deze stad en ook in de omgeving ontdek je dat in deze streek van Italie veel gefietst wordt.
Het eindpunt is in Grado, dat een tijdje Oostenrijks is geweest. Niemand minder dan keizer Franz Josef zorgde dat Grado een badplaats werd. Nog altijd is Grado populair onder de Oostenrijkers.

De Alpe Adria Radweg is bewegwijzerd en er zijn aansluitingen met andere fietsroutes.

Salzburg is gemakkelijk bereikbaar via de CityNightLine vanuit Amsterdam, Utrecht en Arnhem naar Muenchen en een aansluitende overstap naar Salzburg.
Terug kun je vanuit Cervignano op 19 km van Grado met een regionale trein naar Venetie. Van Venetie gaat een EC-trein naar Muenchen . Daar heb je weer aansluiting op de CityNightLine naar Amsterdam.
Voor de CityNightLine en de EC moet je reserveren voor de fiets: www.treinreiswinkel.nl


Er is een gids van Esterbauer in de bekende serie Bikeline. www.esterbauer.com

Meer informatie: http://www.alpe-adria-radweg.com

De Alpe Adria Radweg loopt voor een deel parallel met de route in de gids Salzburg-Venetie/Istrie van Paul Benjaminse www.cyclingeurope.nl
Bert,

Wij hebben deze route in 2012 gefietst a.d.h.v. het boekje van Esterbauer en hebben enorm genoten van deze afwisselende tocht. Hoewel er in Italie nog volop gewerkt werd aan de fietspaden, konden we toch de magie van 'fietsen over het spoor en door de spoortunnels' goed proeven.
We hebben in Grado overnacht op één van de campings, met als doel om daar een dag te blijven, maar zijn de volgende ochtend na het ontbijt vertrokken naar Udine om daar de trein te pakken. Wij vonden de camping veel te vol en te druk, maar dat is persoonlijk natuurlijk.
Overigens kan het zijn dat in het routeboekje staat dat de weg naar Grado gevaarlijk is omdat fietsers en auto's gebruik maken van dezelfde weg, maar er is een fietspad.
Een alternatief voor de drukke badplaats Grado (wel een mooi strand) is de oude Romeinse havenplaats Aquileia, die inmiddels een stukje landinwaarts ligt en een sympathieke camping heeft. De Romeinse mozaïeken in de kerk daar zijn ook niet te missen.
Dit is ook een mooie manier om zonder al te veel klimwerk in Slovenië te komen. Als je net voor Tarvisio op de voormalige spoorlijn (Je rijdt oa langs het voormalige station) zit, kun je ook afslaan naar Kransjka Gora (staat goed aangegeven) en vandaar ben je in 1 of 2 dagen in Ljubljana.

Als je dan toch daar naar toe gaat neem de kleine omweg naar Laghi di Fusine wel even mee. Het grootste deel gaat ook over een oude spoorlijn dus de helling is niet al te groot.
De route is onlangs ingrijpend vernieuwd. Er is nu ook een nieuwe versie van Bikeline.
Eenmaal in Italie zijn nu inderdaad tal van aansluitingen op andere fietsroutes.
In dit deel van Italie wordt veel gefietst. Udine is een échte fietsstad.
Is echt een interessante schakel met veel mogelijkheden.
Ook de laagste grensovergang tussen Oostenrijk en Italie.