Als je terug gaat met de Intercités van Parijs naar Maubeuge hoef je niet naar Bergen (Henegouwen) te fietsen. Net over de grens is het station Quevy. Vanaf dit station gaan Interregio-treinen naar Brussel. Als je geluk hebt, reis je met een dubbeldekker met gelijkvloerse instap voor de fiets en veel ruimte voor de fiets.
De treinbegeleider (conducteur) moet wel de deur voor je openen. Er is ruimte zat, want je hebt kans dat je enige passagier bent die in Quevy in trein stapt.
Let op: het station Quevy is niet in de plaats Quevy, maar in het dorp Aulnois: dus net over de grens.
Ooit was dit een belangrijk grensstation aan de lijn Paris-Brussel, maar sinds de in gebruikname van de HSL gaan hier geen treinen meer over de grens. Het unheimische station ligt er vervallen bij. De bordjes boven de dichtgetimmerde deuren met Chef de la gare en Sous chef de la gare herinneren aan de vervlogen tijden. Je kunt er geen kaartjes kopen. Dat moet bij de treinbegeleider.