![Afbeelding](http://www.dcrainmaker.com/images/2013/05/image_thumb66.png)
De kaart kan je natuurlijk downloaden van http://www.openfietsmap.nl/downloads
![Wink :wink:](./images/smilies/icon_wink.gif)
Zie ook deze (engelstalige) handleiding, http://www.dcrainmaker.com/2013/05/down ... 00810.html. Part I kan je overslaan als je de kaart download van openfietsmap.nl
Additionally, paste this code immediately after the opening
tag:Kijk, dat is nuttige info! Maar als ik een kaartje van 8GB gebruik, heb ik dan nog steeds maar 4GB extra?Robertjan schreef:Het GPS-systeem ziet het niet als een los kaartje. Wat het doet is max. 4GB extra toevoegen aan de ruimte die je hebt (in ieder geval voor kaartmateriaal, andere elementen als tracks/sporen, routes, POI's en dergelijke weet ik zo niet), maar het is geen los mapje op je apparaat.
Als je, zoals de tovenaar al aangeeft, een mapje erop aanmaakt genaamd "Garmin" en daarin de kaart zet (kan met ieder willekeurige "naam.img"), ziet het apparaat dat automatisch.
Helder, had zoiets wel eens eerder begrepen. Eigenlijk is het dan nog verreweg het handigst om een extra micro-SD met kaartmateriaal mee te nemen, en te wisselen als je in het gebied van de nieuwe kaart komt. Maar 4GB is gelukkig érg veel...Robertjan schreef:Ja. De bestanden in de map Garmin op het kaartje mogen max. 4GB totaal zijn, wil het apparaat ze allemaal zien.
Buiten die map om kun je het kaartje natuurlijk nog voor andere opslag gebruiken door je GPS als 'mass storage' te gebruiken. Dat heeft voordelen voor lange tochten waarbij 4GB aan kaarten te weinig zou zijn. Dan kun je de niet direct benodigde kaarten tijdelijk in een andere map zetten en, als je een computer in de buurt hebt, ze wisselen van map als je een nieuwe kaart nodig hebt/gaat hebben. Of je kunt andere documenten opslaan, of foto's, etc.
Heb je meer dan 4GB in de map Garmin, dan zal Garmin wel een logica hebben ingebouwd welke kaart zichtbaar is en welke niet. Maar dat lijkt me niet fijn.
(Als ik nu iets verkeerd zeg, hoop ik dat de specialisten me corrigeren...)
KloptTravelmaster schreef:Eigenlijk is het dan nog verreweg het handigst om een extra micro-SD met kaartmateriaal mee te nemen, en te wisselen als je in het gebied van de nieuwe kaart komt. Maar 4GB is gelukkig érg veel...!
Ja dat klopt niet.Robertjan schreef:Ja. De bestanden in de map Garmin op het kaartje mogen max. 4GB totaal zijn, wil het apparaat ze allemaal zien.
(Als ik nu iets verkeerd zeg, hoop ik dat de specialisten me corrigeren...)