Additionally, paste this code immediately after the opening tag: Scott Scale 60 met tassen? Tourvakantie - Forum Wereldfietser

Scott Scale 60 met tassen? Tourvakantie

Ik ben in de zomer van 2009 naar Parijs gefietst en wil eigenlijk komend jaar weer richting Luxemburg of verder. Ik heb Scott Scale 60, alleen gaf de verkoper van mijn fiets aan, dat het niet moegelijk was om een tassen dragen te monteren (omdat er geen “nokjes” in het frame zitten). Ik heb voor de fietstocht naar Parijs toen de keuze gemaakt om met een Bobkar te gaan.
http://www.school4kenya.nl/wp-content/u ... 16_1_1.JPG

Ik vond het toch vrij storend dat je constant zo’n ding achter je aan hebt, plus dat de bevestigingsas het ook erg zwaar heeft gehad, waardoor ik bijna halverwege de vakantie was uitgefietst. Voor de komende fietsvakantie wil ik toch graag de tassen op de fiets zelf.
http://members.chello.nl/e.eijsden/Rall ... tt%202.JPG

Mijn vraag aan jullie, weten jullie adresjes, of hebben jullie zelf ervaring met het aanpassen van je fiets zodat je voor en achter tassen hebt kunnen bevestigen?

Welke bagagedragers zouden jullie kiezen?
Welke tassen zouden jullie kiezen?

Mijn fiets:
http://www.google.nl/imgres?imgurl=http ... CDoQ9QEwBA

p.s. ik wil mijn mountainbike ook gewoon als mountainbike in bossen kunnen blijven gebruiken, dus de bagagedragers moeten er ook af kunnen.
Ik kan het zo niet heel goed zien. Er zitten duidelijk geen oogjes in de staande achtervork van die fiets met tassen. Is dat de jouwe - maar dan zitten ze er toch al op? Of er evenmin nokjes op de padden zitten kan ik niet zien omdat die tas er voor hangt. Zitten ze er wel dan zou ik kijken naar de Old Man Mountain Red Rock, en anders naar de OMM Sherpa of Cold Springs. Over voortassen ben ik wat aarzelender. Dit lijkt me geen heel erg zwaar frame, en moderne mtb frames zijn soms erg licht en niet zo stijf. Misschien is het verstandiger de omvang en het gewicht van je bagage zo te beperken dat je geen voordrager nodig hebt. Dit temeer daar alle voordragers voor geveerde vorken hun problemen hebben, en geveerde voorvorken niet allemaal even stijf zijn. Het zou voor vakanties in de wat gematigder streken van Europa moeten kunnen. Voor wat betreft tassen ben ik zelf erg gecharmeerd van de waterdichte Ortlieb roltassen, en nu helemaal van de extralichte special edition die je hier in Duitsland kunt bestellen: http://www.outdoorworks.de/index.php?si ... ng&lang=en
Wim
Zelf heb ik allen maar positieve ervaringen met de BOB. Heb je hem niet te zwaar beladen, dat hij je hindert. Ik zie nog iets groots bovenop de BOB-tas liggen. Naar mijn mening zou het gemakkelijk moeten kunnen een BOB in Europa, hooguit een kilootje of 15 er in en eventueel nog een stuurtas voor een betere gewichtsverdeling. Dan merk je er nauwelijks iets van.
NB. Ik heb er o.a. mee gereden op zanderige gravel in Argentinië.
Bij bike4travel hebben ze legio adaptersetjes voor (tubus)dragers. met een beetje creatief denken moet je daar volgens mij wel wat bruikbaars mee kunnen maken.
Zag m al voorbij komen: Old Man Mountain dragers.
Bedankt allemaal voor deze tips.

Nog even voor de duidelijkheid dit is mijn fiets: http://www.google.nl/imgres?imgurl=http ... CDoQ9QEwBA

Qua gewicht viel het wel mee, en het grote pak op de bob kar had voornamelijk te maken met inmiddels nieuw gekochte slaap matjes. Ik ben blij te horen dat er zeker voor mijn fiets mogelijkheden zijn.

Op basis van jullie advies laat ik de tassen voor zeker zitten. Dit betekent wel dat al het gewicht op de achteras zal gaan komen. Zijn daarom de Old Man Mountain dragers zoveel beter dan bijvoorbeeld Tubus dragers?

Tassen worden zeker Ortlieb en als de nieuwe lichter zijn, dan vind ik dat een goede optie. Weten jullie nog ergens een 'goedkoper' adresje voor deze tassen in Nederland?

Verder nog een vraag: mijn vriendin heeft op haar MTB schijfremmen achter. De 'remklauw' steekt vrij ver naar buiten uit, waardoor een bagagedrager vrij lastig lijkt te monteren. Heeft iemand ervaring met schijfremmen en het plaatsen van dragers? Volgens de site van http://www.m-gineering.nl/ommindex.htm moet het kunnen...
Tubus dragers zijn prima. In het geval van veel mtb's hebben OMM dragers echter twee voordelen: je kunt ze makkelijker monteren op fietsen zonder oogjes of met schijfremmen, en ze steken wat verder naar achteren, zodat je op de vaak korte mtb frames niet zo snel met je hakken tegen de tassen komt. Tot slot hebben ze een dichte bovenplaat tegen de modder. Maar Tubus is net zo goed.
Wim