JesseL schreef:Ik wilde er geen nieuw topic voor openen, dus vandaar dat ik dit oude topic gebruik.
Wij oriënteren ons ook op een fietsoplossing voor onze oudste dochter voor op vakantie. Op de fiets en wandelbeurs heeft ze op een add+bike gezeten, maar deze is eigenlijk nog te groot voor haar.
We kwamen toen op een Weehoo, deze leek ideaal. Heel veilig en ook geschikt voor kleine kinderen. Helaas past deze niet op de fiets van mijn vrouw (en zij moet trekken, aangezien ik al de fietskar met de jongste neem).
Nu denken we sterk aan een FollowMe. Het enige nadeel leek dat kleine kinderfietsen niet geschikt lijken hiervoor. Deze hebben vaak een terugtraprem, wat natuurlijk grote gevolgen heeft als het kind teug gaat trappen onderweg of als het kind het tempo niet kan bijbenen. Een freewheel lijkt dan ook noodzakelijk. Op normale kinderfietsen vind je die helaas niet (12, 14 of 16"). Maar toen vonden we de Islabikes. Deze hebben wel een 14" met freewheel en zijn ook een stuk lichter dan een vergelijkbare Batavus o.i.d. (Ik zag ook dat volgens mij Wim deze aanbeveelde.)
Een 14" is momenteel de beste keuze denk ik. Onze dochter past eigenlijk nog niet goed op 16" en we hebben toch een 14" nodig ook voor onze jongste dochter over een paar jaar. Dus we dachten nu voor dit jaar een 14" te nemen en dan volgend jaar wellicht gelijk naar de kleine 20" (met versnellingen etc) en de 14" dus te bewaren voor de jongste.
We hebben ook al informatie ingewonnen op fietsenmetkinderen.info. Alleen hebben we nog wat laatste twijfels. Voornamelijk over de bevestiging. Deze lijkt op die van een Bob. En daarbij wordt altijd gewaarschuwd voor de zijdelingse krachten op je frame en je achterwiel. Hoe zal dit bij een FollowMe zijn? Het gewicht zal eerder hoger dan lager zijn (Kind + fiets+ followme zal zwaarder zijn dan bob met bagage?).
Zijn er verder nog ervaringen met de Followme en/of Islabikes?
Beste Jesse,
Ik heb zo'n follow-me. We gaan nu het derde fietsseizoen in met dat apparaat. In het eerste jaar heb ik mijn dochter van toen 5 (nu: 7)er in gehad. Zij reed toen op een 20 inch fiets (Islabike Beinn 20). Afgelopen jaar heb ik mijn zoon (nu: 5) in de follow-me gehad. Voor hem hebben we een Isla Cnoc 16 gekocht, in de wetenschap dat er na hem mijn jongste dochter (nu: 2) er nog op gaat fietsen.
Het is lastig om de werking ende bevestiging van de follow-me schrijfenderwijs uit te leggen, maar ik zal toch een poging doen.
Eerst over de bevestiging van de follow-me aan het frame. Je moet je snelspanas uitwisselen. Op de uiteinden daarvan bevestig je de follow-me. Op het uiteinde van die vergrendeling schroef je weer dopjes, zodat hij er niet af kan schieten. Met klemmetjes vergrendel je ze nog een keer.
De volgende fiets rust je uit met extra lange assen, die in de follow-me worden gehangen. Zijdelingse krachten verdraagt de follow-me uitstekend. Ik weet niet wat mijn dochter allemaal op die fiets uit heeft gevreten, maar het was continu feest en telkens arriveerde ik met de volledige combi bij het einddoel.
Wij hebben een Cnoc 16 gekocht. Een belangrijke reden om dat te doen was, omdat deze is uitgerust met een vrijloop. Zo wordt mijn zoon niet gedwongen om tijdens een afdalinkje met 40 kilometer per uur mee te trappen.
Ik vind de fietsen van Islabikes geweldig. Ze zijn goed uitgerust en het goedkoopste wat je kunt krijgen met die uitrusting.